utorok 30. decembra 2014

Snívajte. Vážne.

Zajtra tu máme Silvester/Nový rok, a s tým do veľkej miery súvisia aj predsavzatia, želania a ciele do nového roka. Preložil som z Richardovho blogu niečo o tom, prečo sa oplatí vážne snívať - možno vám to pomôže pri výbere budúcoročných predsavzatí :)

,
Nevzdávajte sa svojich snov len preto, aby ste zapadli medzi ostatných. Snívanie je jedným z najväčších darov ľudstva - podporuje snahy, ženie vpred inovácie, stojí v čele zmeny a poháňa svet vpred.Všetci by sme mali snívať, a tiež podporovať ostatných v snívaní. Vo svete bez snov by nebolo žiadne umenie, žiadne dobrodružstvo, žiadne pristátie na mesiaci, neboli by ženy vo vedúcich pozíciách, a neboli by občianske práva. Akú by sme to mali len polovičatú a tragickú existenciu.

Keď už hovoríme o dôležitosti snívania, americký podnikateľ, spisovateľ a humanitárny aktivista, Dann Pallota raz povedal: "Verím, že sny, ktoré sa berú vážne ... sú jednou z najsofistikovanejších vecí, ktoré ľudstvo kedy poznalo ... Veľké sny poháňajú pokrok - naopak to nefunguje. Veľké sny podporujú spoluprácu - naopak to nejde."

Nebuďte nesmelí v snení, a nebuďte nervózni keď vám ľudia budú hovoriť, že ste príliš veľkí idealisti , a nie ste dostatočne seriózni. Nedovoľte, aby váš vnútorný hlas súdil. Pozerajte sa na svet s široko otvorenými očami a entuziazmom, verte, že ste silnejší ako problémy s ktorými sa stretávate, a snívajte vo veľkom.Vo Virgin veľmi dobre poznáme silu snov. Ak by sme nesnívali, nikdy by sme sa nedostali tam, kam sme dnes. Počas cesty bolo veľa vecí v náš neprospech, ale verili sme v našu nádej a túžby. A preto, že sme sa neobmedzovali tým čo vieme, alebo čo nám bolo povedané, že je pravda, sme boli schopní premeniť jeden sen na druhý.

Výhody snívania vysoko prevyšujú viditeľné riziká, pretože hodnota snívania nie je meraná len výsledkom, ale inšpiráciou, ktorú získate po ceste pri dosiahnutí toho sna.

Ako povedal Dan: "Keď ukážeme ľuďom, že je možné niečo, o čom si mysleli, že to nie je možné, urobí to viac ako len, že to zmení aktuálny stav vecí. Zmení to spôsob, akým ľudia uvažujú o tom, či je možné veci meniť. Pomáha im to vidieť, že život nie je len dennodenne to isté, nekonečná drina bez akejkoľvek zmeny či prekvapenia, ako sa im veľkú časť ich života ukazuje, že je. A to veľkou mierou prispieva k ich ľudskosti."

Snívajte vo veľkom, a dostanete šancu viesť svet neuveriteľným dobrodružstvom. Ako povedala Hellen Keller: "Život je buď odvážne dobrodružstvo, alebo nie je ničím."

Čo ste sa naučili z nasledovania svojich snov? Podeľte sa s nami v komentároch ...


Autor: Richard Branson
Pôvodný článok: http://www.virgin.com/richard-branson/dream-seriously
Preložil: Andrej Kras (ArPharazôn)
Obrázky: Richard - Viď pôvodný článok
Snívanie - Angela, cc-by

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára