nedeľa 18. mája 2014

"Fér: cesty Jakuba Ptačina"

Poznáte Jakuba Ptačina? Je to človek (resp. jeden z ľudí), ktorí stojí za značkami ako Unicamp (neformálna študentská konferencia v Trnave) a MiniUnicamp (to isté, len v menšom, na festivale Pohoda), Honest Conference a By Design! Conference (nástupcovia Unicampu, ByDesign prebieha dokonca práve teraz!), či Quickkancle (coworkingový priestor pre neziskovky). Profesionálne sa venuje dizajnu, a tieto svoje zručnosti využil napríklad na iniciatíve „To sa nedá“, ktorej úlohou bolo urobiť štátne weby (daňovákov, colníkov a katastra) prehľadnejšími a použiteľnejšími.


Podľa môjho názoru je to človek, ktorý sa snaží zlepšiť všetko v čom má prsty ... a mať prsty vo všetkom, čo by sa dalo zlepšiť.

Prvý krát som sa o ňom dozvedel cez túto prednášku na TEDx Bratislava, v ktorej hovorí o Operačnom Programe Krajšie Slovensko (OPKS). Omráčilo ma to, pretože to bolo presne také ako to mám rád: drzé, vtipné, stručné, funkčné ... a dalo sa do toho pustiť už dnes.
NO, ale prečo vám o ňom vlastne rozprávam? Pred nedávnom som narazil na ďalšiu skvelú vec, do ktorej sa pustil, a ktorú sem postnem vždy ako vyjde nový diel. Volá sa to „Fér: Cesty Jakuba Ptačina“. Ide o krátke rozhovory s ľuďmi, ktorí podnikajú „fér“ – čo sa vlastne takmer 100%-tne prekrýva so všetkým, o čo ide v Kapitalizme 24 902. Taktiež s obľubou, a mne veľmi blízkym humorom, vyvracia mýty o slovenských podnikateľoch, a o tom, „ako sa to nedááááá“ – jednoducho je to určite niečo, čomu sa oplatí venovať zopár minút vášho drahocenného času. Nebudem okolo toho ďalej zbytočne kecať, radšej sa do toho pustiteJ
P.S.: Jakuba môžete nájsť aj na Facebooku a Twitteri, na jeho profile nájdete vždy niečo zaujímavé.

Tento článok je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť nekomerčným spôsobom s pridaním zdroja http://kapitalizmus24902.blogspot.sk vrátane všetkých skôr uvedených zdrojov a celej tejto poznámky. A ideálne by bolo, ak by ste sa na mňa nejako nakontaktovali :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára