nedeľa 14. februára 2016

Robia správne veci - dokázali prežiť v reálnom svete?

Doteraz som na blogu vždy predstavoval nové projekty a iniciatívy. Teraz však nastal čas, pozrieť sa dozadu - a zistiť, či sa týmto ľuďom v biznise aj skutočne darí. Či ich biznisy prežívajú aj v reálnom svete, kde nie každý hrá fér, a pravda sa s ideálmi nemazná. Jednoducho, či sa oplatí fungovať podľa princípov Kapitalizmu 24902.

Poďme sa na nich teda pozrieť.
1. Ocean CleanUp Array
Ambiciózny plán mladého Boyana Slata sa pomaly, ale isto premieňa na realitu. Prototyp, ktorý má otestovať funkčnosť dizajnu jeho "čistiacich bójí" by sa mal dostať na vodu v druhom štvrťroku tohto roka, asi 31 kilometrov od Holandského pobrežia. Po vychytaní chýb na prototype bude menšia verzia umiestnená neďaleko Japonského ostrova Tsushima, a v roku 2020 by mala prvá plnohodnotná stanica začať čistiť veľkú Pacifickú Gyru, v ktorej vznikol tzv. Veľký ostrov odpadkov.2. Dobré Noviny
Hoci majú Dobré noviny veľkú konkurenciu v podobe klasických médii, zdá sa, že Slováci chcú čítať čoraz viac lepších správ. Len pred niekoľkými dňami ohlásili viac ako milión unikátnych návštev za mesiac január, čo už je na Slovenské pomery úctyhodné číslo :)

3.Goodbuy
Aplikácia, ktorá má nahradiť klasické papierové letáky si pomaly ale isto hľadá svoje miesto na svete. Mladý projekt zo Slovenska už obsahuje letáky veľkých reťazcov ako sú Exisport, Nay, Kaufland, Lidl či Deichmann. Rozdali už toľko online letákov, že by na nich bolo treba papier zo 100 dospelých stromov.
Teraz už len držať palce, že sa im podarí dosiahnuť také množstvo používateľov, aby sme letáky nemuseli tlačiť vôbec!4. Naša pekáreň
Malú pekáreň by ste už márne hľadali na Damborského ulici. Poctivé pečivo si našlo svojich zákazníkov, a presunuli sa do novej prevádzky v OD Saratov. Potvrdilo sa, že kvalita si vždy nájde zákazníkov - a stali sa (po dlhom budovaní a upravovaní receptu) okrem iného aj výhradnými dodávateľmi žemlí pre jeden z najlepších Bratislavských hamburgerov. Samozrejme - stále rozširujú svoj sortiment, a tak u nich nájdete okrem mnohých druhov pečiva teraz aj výborný brusnicový nápoj podľa originálneho Ukrajinského receptu.


Tak čo, už ste presvedčení, že sa to oplatí? Že poctivý biznis môže v dnešnom svete prosperovať? Títo ľudia sú dôkazom toho, že áno ... a o ďalších sa onedlho dočítate!Autor: Andrej Kras (ArPharazôn)
Fotky: Fortune cookie - opensource.com - cc-by-sa
Ocean cleanup bariéra - oficiálny blog OCA
Goodbuy, ušetrené stromy - FB stránka Goodbuy


Tento článok je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť nekomerčným spôsobom s pridaním zdroja http://kapitalizmus24902.blogspot.sk vrátane všetkých skôr uvedených zdrojov a celej tejto poznámky. A ideálne by bolo, ak by ste sa na mňa nejako nakontaktovali.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára