pondelok 27. októbra 2014

Je to len o tom, ako sa vašu otázku opýtate

"Pán kazateľ, pán kazateľ, môžem fajčiť počas modlitby?" Odpoveď: nie. "Pán kazateľ, pán kazateľ, môžem sa modliť počas fajčenia?" Odpoveď: samozrejme, že môžete. Je to len o tom, ako sa opýtate.
Pozitivita plodí pozitivitu - takže, vo väčšine prípadov, ak sa opýtate otázku v pozitívnom slova zmysle, dostanete lepšiu odpoveď. Pouvažujte o tom takto: postoje sú nákazlivé ... je ten váš hodný chytenia (nakazenia)?Založili sme tri naše letecké spoločnosti, Virgin Atlantic, Virgin Australia a Virgin America, aby sme poskytovali spotrebiteľom lepšie alternatívy k existujúcim možnostiam. Ale nerobili sme to tým, že sme sa pýtali "ste už chorí z konkurencie?" Namiesto toho sme sa opýtali "Ste pripravení na budúcnosť cestovania?" Namiesto toho, aby sme sa zamerali na to, čo všetko naši konkurenti nerobili, alebo robili chabo, sme sa radšej zamerali na vyzdvihnutie našej jedinečnej ponuky, a spýtali sme sa možných zákazníkov, čo sa im páčilo, a na čo pri lietaní tešili.

Nápodobne pri zvažovaní stavu dnešného hudobného priemyslu sa Virgin.com opýtala svojich čitateľov, ako by sa dal dať do poriadku hudobný priemysel, namiesto toho aby sa pýtala, kto alebo čo môže za jeho zánik.Na túto otázku prišlo množstvo fakt skvelých odpovedí, ktoré ponúkali škálu užitočných a inovatívnych nápadov, ako podporiť priemysel.

Pozitívne myslenie je neuveriteľne silný nástroj. Jednoducho povedané: pozitívne, aktívne správanie plodí pozitívne, aktívne správanie.

Nie je náhoda, že veľa najvplyvnejších a najúspešnejších ľudí sú ľudia pozitívni. Ľudia, ktorí myslia pozitívne obvykle vidia nekonečné možnosti a dovoľujú ostatným cítiť to isté, a tak úspešne posúvajú svet vpred.


Ako povedal  Winston Churchill: "Pesimista vidí v každej príležitosti prekážku, optimista vidí v každej prekážke príležitosť.

Pozitívni ľudia nie len, že majú dobrý deň; oni si urobia deň dobrým. Ja sám sa snažím byť pozitívny takto: vždy sa usmievam; hľadám príležitosti vidieť vo svete to dobré; pristupujem k problémom aktívne; formulujem svoje komentáre a konverzácie tak, aby ukazovali pozitíve výsledky; a radšej byť v prednej línii s "ÁNO!", ako s "nie" - tak som vlastne aj dostal prezývku Dr. Yes!

Takže začnite jednoducho, nájdite pozitívne smerovanie v každej otázke, ktorú sa opýtate. Ak ukážete pozitívny náhľad, nájdete ľudí, ktorí k vám budú priťahovaní a budú ochotní pre vás urobiť o niečo viac, aby vám pomohli uspieť.Autor: Richard Branson
Pôvodný článok: http://www.virgin.com/richard-branson/its-how-you-ask-the-question
Preložil: Andrej Kras (ArPharazôn)
Fotky: viď pôvodný článok

Tento článok je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť nekomerčným spôsobom s pridaním zdroja http://kapitalizmus24902.blogspot.sk vrátane všetkých skôr uvedených zdrojov a celej tejto poznámky. A ideálne by bolo, ak by ste sa na mňa nejako nakontaktovali.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára