piatok 6. júna 2014

Inšpirovanie novej udržateľnej generácie

Aký svet prenecháme našim deťom, a deťom našich detí? A ako ich môžeme inšpirovať, aby sa o planétu starali lepšie ako predošlé generácie?Je našou zodpovednou úlohou inšpirovať, a dať moc do rúk budúcim vodcom s vedomosťami a vášňou, ktorá je potrebná na uchopenie tých najkritickejších problémov, ktorým svet čelí. Tým, že ich povzbudíme v tom, aby sa z nich stali riešitelia problémov a novátori, pomáhame ochraňovať a podporovať ich budúcnosť. Vzhľadom na to, som hrdý, že sa môžem pripojiť k porote Zayed Future Energy Prize.

Ako jedno z popredných svetových ocenení za inováciu v oblasti obnoviteľných zdrojov a udržateľnosti, je cena nádhernou iniciatívou, ktorá spája ľudí, ktorí majú spoločný záujem v nájdení riešení, ktoré reagujú na výzvy klimatických zmien, energetickej bezpečnosti a životného prostredia.

 Zayed Future Energy Prize práve hľadá ambiciózne školy, ktoré túžia fungovať „zeleným“ spôsobom, aby sa prihlásili a zapojili do kategórie „Stredné Školy na celom svete“.

Potrebujeme začínajúcich vedcov a technikov, a ľudí so skvelými myšlienkami, ktorí dokážu vystúpiť z davu.

Kategória Stredné Školy na celom svete má za cieľ inšpirovať budúce generácie po celom svete tým, že vštepí étos (mravný základ) udržateľnosti už od ranného veku.
Chceme, aby školy posielali detailné návrhy na projekt, ktorý napomáha merateľným iniciatívam, ktoré propagujú obnoviteľnú energiu a udržateľnosť na školách.
Peniaze z grantu budú udelené jednej škole v každom z piatich určených regiónov: Obe Ameriky, Európa, Afrika, Oceánia a Ázia. Ceny sú veľmi štedré. Každému z regionálnych výhercov bude pridelených až do 100 000 USD na to, aby premenili svoj projekt na skutočnosť.Ak pracujete pre školu, chodíte do školy, alebo máte deti, ktoré by mali záujem prihlásiť sa so svojou školou, začnite o tom hovoriť, a zatlačte na to, aby ste sa zapojili do tejto úžasnej iniciatívy.

Príspevky budú hodnotené skvelými správcami životného prostredia, ako napríkad: Prezident Islandu, Ólafur Ragnar Grímsson; Bývalý predseda vlády Južnej, Dr Han-Seung-soo; Bývalý prezident Maldív, Mohamed Nasheed; Ministerka Dopravy Juhoafrickej Republiky, Elizabeth Dipuo Peters; Generálny riaditeľ International Renewable Energy Agency, Adnan Z. Amin; Predseda Global Marketplace, Ahmed Ali Mohamed Abdullah Al Sayegh; a predseda Tata Trusts, Ratan N. Tata 
Súťaž končí 14-teho Júla, 2014. Teším sa na čítanie vašich návrhov – veľa šťatia!

Čo viac môžeme urobiť , aby sme vyzdvihli udržateľnosť v našich školách?Preložené zo stránky: http://www.virgin.com/richard-branson/inspiring-a-new-sustainable-generation
Autor: Richard Branson
Autor prekladu: Andrej Kras (ArPharazôn)

Zdroj obrázkov: pôvodný článok

Tento článok je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť nekomerčným spôsobom s pridaním zdroja http://kapitalizmus24902.blogspot.sk vrátane všetkých skôr uvedených zdrojov a celej tejto poznámky. A ideálne by bolo, ak by ste sa na mňa nejako nakontaktovali.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára